Karkasa mājas būvniecības tehnoloģija pie mums atnāca no ziemeļu valstīm un pakāpeniski izspiež visus citus koka ēku būvniecības veidus. Pateicoties daudzajām priekšrocībām un minimāliem trūkumiem, šīs mājas kļūst ļoti populāras. Arvien vairāk cilvēku, kas domā par savas jaunās mājas vai vasarnīcas celtniecības veida izvēli, dod priekšroku šai būvniecības teholoģijai. Jebkuras mājas siltināšanai ir jāpieiet ar īpašu atbildību, jo no tā būs atkarīgs, cik silta un mājīga būs dzīvošana tajā. Karkasa mājai siltumizolācija parasti ir viens no vissvarīgākajiem būvniecības posmiem, jo ​​patiesībā šādās mājās pareiza siltumizolācija ir vienīgais veids, kā pasargāt māju no aukstuma.

Ārsienu siltināšana

Pastāv vairāki veidi, kā uzstādīt siltumizolējošu slāni būvējo karkasa māju. Dažos gadījumos sienu celtniecības laikā izolācija tiek pildīta spraugās starp karkasa ēkas sastāvdaļām. Šis siltumizolācijas ievietošanas veids ļauj ietaupīt izmantojamo vietu gan ēkas iekšpusē, gan ārpusē. Šajā gadījumā izolācija tiek sadalīta pa karkasa rāmja laukumiem kā šaha galdiņš. Šāds stils ir nepieciešams, lai novērstu siltuma zudumus izolācijas slānī.

Kādu izolāciju izmantot karkasa mājai?

Ja jautājums par to, kā siltināt ēku, rastos pagājušajā gadsimtā, tad problēmas par materiāla izvēli nebūtu. Tajā laikā viss tika darīts ļoti vienkārši. Tam izmantoja mālu, salmus vai zāģu skaidas. No tiem tika izgatavoti maisījumi, ar ko apstrādāja sienas. Tagad šāda veida izolācija nav aktuāla un no malas izskatās, maigi izsakoties, smieklīga.

Mūsdienās tirgus ir pilns ar dažādiem materiāliem, kurā nepieredzējis un nezinošs cilvēks var apjukt, meklējot piemērotu izolāciju veidu. Lai atrastu vispiemērotāko ir svarīgi zināt konkrētā materiāla īpašības, priekšrocības un trūkumus.

Populārākie izolācijas materiāli ir:

  • Minerālvate un ekovate;
  • Putuplasts;
  • Poliuretāna putas.

 

Ir vērts atzīmēt, ka apmēram 80% no visām karkasa mājām ir ar minerālvates izolāciju vai izolācijas materiālu, kura sastāvā ir minerālvate. Šim materiālam ir labas īpašības augstas temperatūras un sadegšanas apstākļos, tas ir viegls un tvaiku caurlaidīgs. Tā uzstādīšana neprasa lielas pūles un īpašas prasmes.

Diezgan bieži siltināšanai tiek izmantota ekovate. Jūs to varat iegādāties briketēs. Briketes svars ir 15 kg. Pirms lietošanas tās tiek izpakotas, pēc tam saliktas jeb iespiestas starp rāmja balstiem.

Galvenā putuplasta priekšrocība ir tā mazais svars, kura dēļ ar to ir ļoti viegli strādāt. Loksnes montējas bez lielas piepūles, tās neietekmē vidi vai cilvēkus.

Lielākā putuplasta priekšrocība ir tā, ka tas nepelē un tas nepakļaujas baktēriju vai sēnīšu iedarbībai. Pēc uzstādīšanas uz sienu virsmas nav nepieciešams to pārklāt ar plēvi.

Starp šī materiāla priekšrocībām ir arī tā zemā cena, kas ļauj ietaupīt naudu siltinot karkasa māju.

No otras puses ir būtisks trūkums – degšana, kuras laikā vidē nonāk daudz kaitīgu ķīmisku vielu.

Jūs varat aizvietot putuplastu ar ekstrudētu putu polistirolu. Tas nav degošs.

Putu poliuretāna izolācija tiek veikta, izsmidzinot putas uz rāmja ēkas sienu virsmas. Šis variants nodrošina visaugstākās kvalitātes siltumizolāciju, salīdzinot ar citiem izolācijas veidiem. Šī izolācijas slāņa ieklāšana tiek veikta izmantojot īpašu aprīkojumu. Ierīces iekšpusē tiek sajauktas visas nepieciešamās sastavdaļas, pēc tam maisījumu izsmidzina uz mājas sienu virsmas. Tad putu poliuretāna putas kļūst cietas, veidojot spēcīgu garozu.Trūkums ir tāds, ka ja poliuretāna putas pakļauj ultravioletā starojuma ietekmei jeb tiešiem saules stariem, tās zaudē savas ekspluatācijas īpašības. Lai tas nenotiktu un netiktu samazināts putu izolācijas kalpošanas laiks, nekavējieties ar fasādes apšuvuma jeb apdares materiālu uzklāšanu.