SILTINĀTĀ ZVIEDRU PLĀKSNE - SZP

Būvniecības nozare nestāv uz vietas. Ražotāji cenšas ražot uzlabotus materiālus un piedāvāt jaunas tehnoloģijas, pateicoties kurām ir iespējams ne tikai samazināt būvniecības izmaksas, bet arī uzlabot galaprodukta tehniskos rādītājus. Viens no jaunākajiem sasniegumiem, kas radies Zviedrijā, ir SZP pamats – tehnoloģija ekonomiskai un ātrai vienstāva vai divstāvu mājas celtniecības pamatiem.

Siltināto zviedru plāksne attēlo monolīts seklu ieklāšanas plātņu pamats. Tam ir siltumizolācija visā perimetrā un zoles zonā. Šī ir pabeigta pirmā stāva melnas grīdas virsma ar iebūvētu grīdas apsildi un komunikācijas.

Šāda veida pamatus izmanto celtniecības projektos bez pagraba. SZP tehnoloģiju ieteicams izmantot konstrukcijām:

  • aukstiem reģioniem, kur, pateicoties šādam pamatam, tiek samazināti siltuma zudumi no mājām;
  • apgabalos ar augstu gruntsūdeņu līmeni;
  • privātmāju projektos, kur tiek izmantota silta grīda;
  • fachwerk tehnoloģijas izmantošanas gadījumā, kā arī paneļa, vai karkasa mājas celtniecībā;
  • izvēloties bloku vai ķieģeļu mūri;
  • grunts un vājās augsnēs, kurām nav raksturīga laba nestspēja, kurai nepieciešams būvēt urbtus vai ieskrūvējamus pamatus.

Konstrukcija sastāv no šādiem slāņiem, kas skaidri parādīti siltināto zviedru plāksne griezumā:

  • betona ieliešana slānis;
  • armatūras slānis;
  • amortizējošas slānis;
  • izolācijas slānis;

EKSPERTA PADOMI

Eksperta padomi woodenhouse

Zviedrijas pamats sastāv no vairākiem slāņiem, no kuriem katram ir svarīgs funkcionāls mērķis. Ir ļoti svarīgi pareizi kārtot katru kārtu, lai tā rezultātā iegūtu uzticamu, stipru un izturīgu struktūru. Svarīgi punkti, kas šeit jāņem vērā. Smilšu vai grants pamatnes biezumu nosaka, pamatojoties uz augsnes tipu, tas ir, ir atkarīgs no tā nestspējas. Šī vērtība ir diapazonā no 300 līdz 600 mm, kas ietekmē SZP pamatnes cenu. Cietiem, blīvākajām augsnēm izmanto minimālo radītāju, bet mīksto grunts augsnēm – maksimālo.

Pirms plātnes pamatu uzbūves augsnes virskārta jānoņem. Ar līmeņa un ēkas līmeņa palīdzību tiek pārbaudīta virsmas vertikālā un horizontālā virsma. Pamatnes bedrē jābūt lielākiem izmēriem nekā plāksnes perimetram. Šajā nolūkā ir nepieciešams atstarpi no katras puses par 50-70 cm no pamatnes malām.

Izolācijas materiāla plāksnes jāuzliek pa visu pamatnes virsmu. Tos nav ieteicams stiprināt papildus ar līmes. Lai izveidotu vienmērīgu blīvu slāni, uzreizi viss jāveic betona ieliešana. Tāpēc ir svarīgi pareizi aprēķināt materiāla daudzumu, kas nepieciešams veidņu aizpildīšanai.

Pirms būvniecības uzsākšanas caurules jāsagatavo visām komunikācijām un jāizstrādā izkārtojums. Gar pamatu perimetru ir nepieciešama kanalizācijas sistēma, kuras dēļ mitrums tiek noņemts no ēkas pamatnes.

Siltināto zviedru plāksnes cena: 130-150 € / m2 + PVN