MODUĻU MĀJAS

Modules māja 1

Kāpēc Latvijā pieaug pieprasījums pēc moduļu mājām?

Eksperti prognozē, ka nākamajos 3-5 gados pieaugs pieprasījums pēc moduļu mājām. Šo iespēju izvēlas cilvēki, kuriem svarīgs mājas celtniecības ilgums un neliels budžets.

Kas ir moduļu mājas

Māju moduļu būvniecības tehnoloģija Latvijā ir jaunums, kas gūst arvien lielāku popularitāti. Moduļu mājas ir konstruktor-mājas, tās tiek samontētas no gatavām daļām. Moduļi tiek izgatavoti gatavā veidā, sākot no rāmja līdz apdarei. Rūpnīcas apstākļos mājā tiek uzstādītas caurules, santehnikas, apgaismojuma un apkures iekārtas, tiek ielikti kabeļi un siltumizolācija. Pēc tam gatavie moduļi tiek nogādāti objektā, kur 3-7 dienu laikā tie tiek uzstādīti uz pamatiem, visbiežāk pāļu vai pāļu skrūvēm. Viss gatavas moduļu mājas izgatavošanas process parasti prasa ne vairāk kā divus mēnešus.

Minimālistiskais modernais dizains moduļu mājai ir panorāmas fasādes stiklojums, kas izgatavots atvērtas verandas formā. Mājas sānu daļās var būt arī liels stiklojuma laukums un logi līdz grīdai.

Moduļu māju priekšrocības - ekonomiski, ātri, moderni.

  • Īss būvniecības laiks. Moduļu mājas celtniecība prasa 1-2 mēnešus, šajā laikā rūpnīcā tiek pabeigts mājas karkass un tiek sagatavoti pamati. Uzstādīšana prasa ne vairāk kā nedēļu. Salīdzinājumam – lauku mājas celtniecībai no jebkura cita materiāla nepieciešams vismaz gads.
  • Princips “ievācies un dzīvot”. Pēc moduļu mājas celtniecības jūs varat nekavējoties ievākties, jo visas komunikācijas un apdare jau ir pabeigta.
  • Taupi naudu. Ražošanas procesu optimizācija rūpnīcā ļauj samazināt izmaksas salīdzinājumā ar darbaspēka izmaksām tradicionālajā būvniecībā.
  • Nav neparedzētu izmaksu. Pateicoties iepriekš noteiktai plānošanai, moduļu mājai ir fiksēta cena, kas nemainīsies līdz būvniecības beigām, tas ļauj izvairīties no nevajadzīgiem izdevumiem.
  • Ietaupiet savu laiku. Nav nepieciešams tērēt laiku mājas celtniecībai vai celtnieku komandas meklēšanai, celtniecības materiālu izvēlei, veiktā darba kontrolei.
  • Videi draudzīgu materiālu un energoefektīvu tehnoloģiju izmantošana. Moduļu mājas visbiežāk ir izgatavotas no koka. Kokapstrāde prasa mazāk enerģijas nekā ķieģeļi vai betona bloki. Dažas mājas ir aprīkotas ar saules paneļiem uz jumta, kas ļauj daļēji izmantot atjaunojamos enerģijas avotus.
  • Pārvešanas iespēja. Ja nepieciešams, moduļu māju var izjaukt un transportēt no vienas vietas uz otru. Laukuma palielināšanas perspektīva. Modulāra mājokļa būvniecība nozīmē iespēju māju paplašināt ar papildu moduļiem.
  • Iespējama atbrīvošana no nodokļiem. Tā kā modulārajām mājām nav skaidra tiesiskā regulējuma, šādu māju var atzīt gan par kustamu, gan par nekustamu īpašumu. Ja īpašniekam nav nepieciešama īpašuma tiesību reģistrācija, tad modulāro māju var uzskatīt par kustamu īpašumu, piemēram, pagaidu māja, jo pastāv iespēja to pārvietot, neaprobežojoties ar noteiktu atrašanās vietu (ar nosacījumu, ka nav pastāvīgu pamatu). Šādu īpašumu neapliek ar nodokli.
  • Iespēja reģistrēt īpašumtiesības. Ja īpašnieks iesniedz dokumentus īpašumtiesību reģistrēšanai, viņš savu māju automātiski atzīst par nekustamo īpašumu. Šādai mājai ir spēkā standarta procedūra privātmājas reģistrēšanai īpašumā.